W czwartek 25 czerwca odbyły się msze święte dziękczynne za rok szkolny 2025/2026.
Aktualności
Msze święte
- 12
Wyprawa trzecioklasistów nad Jezioro Pamiątkowskie
- 6
Ostatnie dni roku szkolnego to doskonały czas na wspólne chwile poza szkolnymi murami, dlatego uczniowie klas trzecich wybrali się nad Jezioro Pamiątkowskie.
Była to świetna okazja do integracji, aktywnego wypoczynku oraz wspólnego spędzania czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Nie zabrakło uśmiechów, dobrej zabawy i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.
Wielkoduchy na szamotulskim Zamku
- 2
Na zakończenie roku szkolnego nasze Wielkoduchy zostały zaproszone do Zamku Górków w Szamotułach. Dzięki wsparciu Pani Starosty Beaty Hanyżak wolontariusze mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach. To było miłe spotkanie. Serdecznie dziękujemy.
Wspomnienia klas trzecich z zielonej szkoły w Żurawińcu
- 30
Za nami dwa dni pełne przygód, radości i niezapomnianych wrażeń. Podczas pobytu na dwudniowej wycieczce w Żurawińcu zwiedziliśmy mini-skansen w Olandii, poznając historię i kulturę osadnictwa olenderskiego. Dużą atrakcją okazały się także mini zoo i plac zabaw. Wyjątkowym punktem programu była wizyta w Lawendowni, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach lawendowych. Każde dziecko własnoręcznie wykonało pachnące pamiątki, które mogło zabrać do domu. Nasi trzecioklasiści aktywnie uczestniczyli również w programie „Indiańskie Plemiona”, podczas którego brali udział w licznych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również kreatywnych pomysłów – dzieci stworzyły studio urody i tatuażu, gdzie mogły wykazać się swoją wyobraźnią.
Wieczór upłynął w niezwykle miłej atmosferze przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło wspólnych rozmów, śmiechu i integracji.
Następnego dnia miało miejsce spotkanie z przyrodnikiem podczas zajęć „A kto w puszczę się zapuszcza?”, który w humorystyczny sposób opowiadał o faunie Puszczy Noteckiej.
Na zakończenie wycieczki uczniowie sprawdzili swoje umiejętności sportowe podczas rozgrywek w kręgielni w Sierakowie. To były dwa dni pełne aktywności, nauki przez zabawę oraz wspólnego odkrywania nowych miejsc. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi o wiele pięknych wspomnień!
Turniej siatkówki
W środę 24 czerwca odbył się turniej siatkówki, w którym wzięli udział przedstawiciele klas siódmych, ósmych i nauczyciele.
Walka była zacięta i emocjonująca, zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele grali z pełnnym oddaniem.
Koniecznie musimy to powtórzyć za rok!
Zapraszamy do fotorelacji.
15
Challenge - warto się ruszać
W ramach projektu z edukacji zdrowotnej klasy siódme zaprosiły do wspólnej zabawy. W ramach challengu - "Warto się ruszać" między 1 a 12 czerwca należało biegać, jeździć rowerem lub chodzić.
Do akcji przystąpiły 42 osoby - zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a wyniki były skrzętnie notowane na tablicy w holu szkoły.
Dla wszystkich uczestników przewidziana była zdrowa przekąska.
Dziękujemy za Wasz udział!
Turniej Szkolny Gol w Baborowie
22 czerwca odbył się turniej międzyszkolny Szkolny Gol w Baborowie. Chłopcy rozegrali mecze w piłkę nożną, a dziewczynki w piłkę siatkową.
Dziewczynki zdobyły I miejsce, chłopcy II miejsce.
Serdecznie gratulujemy !
Smacznie, zdrowo i kolorowo
- 4
Kulinarna przygoda 2b dobiegła końca, przez cały tydzień przygotowaywalismy: hot dogi, lody arbuzowe, gofry i lemoniadę. Używając przy tym zdrowych, pełnowartościowych produktów. Smacznie i zdrowo utrwaliliśmy pojęcia: cala, połowa, ćwierć, dzielenie, mnożenie. Poznaliśmy trudne wyrazy jak konserwanty, węglan sodu,ekstrakt i gluten. Utrwaliliśmy poznane rodzaje mąki, mleka, jajek oraz cukry. Myślę, że każdy z tej przygody wynosił coś dla siebie.
I Turniej Szamotulskich Debat Oksfordzkich
W czwartek 18 czerwca nasza szkoła wzięła udział w I Turnieju Szamotulskich Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Bibliotekę Szamotulską pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły - Piotra Michalaka
Do projektu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Przygotowania do turnieju trwały od dawna - poprzedzone były szkoleniami dla nauczycieli oraz uczniów.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali siódmoklasiści:
- Ewa Gołąb
- Małgorzata Gołąb
- Oliwier Jarzyna
- Wojciech Kłosiński
- Hanna Kostera
Każda szkoła zmierzyła się z innymi (dobranymi losowo) podczas trzech obowiązkowych debat. Następnie odbyły się pojedynki o I i III miejsce.
Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy zawalczyć o III miejsce - tym razem nie udało się stanąć na podium, ale IV miejsce jest dla nas szczególne, bo zmierzyliśmy się ze swoimi obawami, pokonaliśmy stres i zdobyliśmy nowe doświadczenie. Z pewnością będziemy kontynuować tę przygodę w przyszłym roku szkolnym.
3
Wyprawa klasy 1b nad jezioro
- 1
W związku ze zbliżającymi się wakacjami, uczniowie klasy 1b wybrali się na lody oraz nad jezioro. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i spędzenia czasu w miłej, radosnej atmosferze poza murami szkoły.
Kuchcikowo - 1a
Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali w domu ulubione potrawy i umieścili przepisy w klasowej książce kucharskiej. Spośród wszystkich przepisów wylosowaliśmy dwa, a jeden z nich – sałatkę owocową – wykonaliśmy wspólnie w klasie. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!
Drugoklasiści w Toruniu
- 13
We wtorek, 9 czerwca, uczniowie klas drugich wyruszyli w niezwykłą podróż do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika, pachnącego piernikami i pełnego fascynujących historii.
Już od pierwszych chwil na toruńskiej starówce czekały na nas wyjątkowe atrakcje. Podziwialiśmy m.in. słynną Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, spotkaliśmy legendarnego Flisaka i jego żabki, spacerowaliśmy wzdłuż średniowiecznych murów obronnych, a także zatrzymaliśmy się przy pomniku wielkiego astronoma na Rynku Staromiejskim. Zajrzeliśmy też nad Wisłę. Każdy zakątek miasta dzięki ciekawym opowieściom przewodnika pozwalał odkrywać tajemnice dawnych czasów.
Prawdziwą podróż w kosmos przeżyliśmy podczas seansu w Planetarium. Wśród gwiazd i planet mogliśmy poczuć się jak mali odkrywcy wszechświata.
Po smacznym obiedzie przyszedł czas na najbardziej aromatyczny punkt programu. W Żywym Muzeum Piernika przenieśliśmy się do średniowiecznego Torunia. Pod czujnym okiem Mistrza piernikarskiego oraz tajemniczej Wiedźmy Korzennej poznaliśmy sekrety wypieku słynnych toruńskich przysmaków. Każdy uczestnik upiekł swojego wyjątkowego piernika.
Do Pamiątkowa wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. W plecakach przywieźliśmy pachnące, własnoręcznie wykonane pierniki, a w pamięci mnóstwo niezapomnianych wspomnień. To był dzień pełen uśmiechu, nauki i odkrywania świata – od średniowiecznych uliczek Torunia aż po najdalsze zakątki kosmosu!
Turniej piłki nożnej Mini Mundial 2026
10 czerwca uczestniczyliśmy w turnieju piłki nożnej Mini Mundial 2026.
Nasza szkoła po wcześniejszym losowaniu wystąpiła jako reprezentacja Brazylii. Nasi piłkarze w meczu o 5 miejsce pokonali Anglię (SP Brodziszewo) 3:1.
Oprócz turnieju piłkarskiego odbył się konkurs wiedzy z historii mistrzostw świata, w którym to Małgorzata Gołąb i Ignacy Michalski zajęli 2 miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy również kibicom, którzy wspaniałe dopingowali nasz zespół.5
Sukces naszego ucznia w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów!
W dniach 4–8 czerwca 2026 r. w Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się nasz uczeń Stanisław, który przez pięć dni rywalizował z najlepszymi młodymi szachistami regionu.
Podczas turnieju rozegrał 9 wymagających partii w tempie 90 minut + 30 sekund na ruch, spędzając przy szachownicy łącznie około 20 godzin. Dzięki konsekwentnej grze wywalczył 4 miejsce.
Uzyskany wynik daje Stanisławowi awans do ostatniego etapu kwalifikacji do Mistrzostw Polski.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na szachownicy!
Wycieczka klas siódmych
W dniach 8–9 czerwca klasy siódme uczestniczyły w dwudniowej wycieczce na Kaszuby. Był to czas pełen atrakcji, nowych doświadczeń oraz wspólnej integracji.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. najdłuższą deskę świata, dom postawiony na głowie, Dom Sybiraka oraz bunkier Gryfa Pomorskiego. Następnie udaliśmy się na spacer na najwyższe wzniesienie Pomorza – Wieżycę. Po południu pojechaliśmy do Łeby, gdzie po zakwaterowaniu się udaliśmy nad morze, by podziwiać piękny nadmorski krajobraz.
Drugiego dnia, po krótkim odpoczynku, zwiedzaliśmy Słowiński Park Narodowy. Odwiedziliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce oraz spacerowaliśmy po malowniczych wydmach.
Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz poznania walorów przyrodniczych i historycznych regionu.
14
Finał Śpiewającej Polski
Chór VIVACE zaprasza na finał tegorocznej edycji programu Śpiewająca Polska w regionie wielkopolskim.
Drzewo genealogiczne
Najcenniejsze co mamy w życiu to drugi człowiek. Rodzina , tradycja, wspomnienia są ważna częścią naszej egzystencji dlatego 2b cofnęła się w czasie i przygotowała drzewa genealogiczne swoich bliskich.
Dzień Europy
29 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Tym razem uczniowie klasy 6b zaprosili społeczność szkolną na przedstawienia zatytułowane Europa - Nasza Miejscówka, podczas którego w humorystyczny sposób przywołali wartości wspólnotowe oraz przypomnieli o korzyściach płynących z przynależności do Unii Europejskiej.
W skrócie
Maja (influencerka) i Kuba (gamer) przy wsparciu Profesora Wiki oraz przedstawicieli kilku krajów europejskich podjęli się trudnego zadania, które polegało na przekonaniu Patryka, że warto być częścią wspólnoty europejskiej. Postaci poruszyły kwestie funduszy unijnych, ekologii oraz technologii, ale także odrębności kulturowej i historycznej oraz szacunku i tolerancji. Treści zostały przedstawione w charakterystycznym dla Pokolenia Alfa języku. Co najważniejsze, misja zakończyła się powodzeniem :)
Ciekawostka :)
W ramach realizacji tegorocznych priorytetów Kindloteki STEM, scenariusz przedstawienia został w całości wygenerowany przez AI. Jak się okazało, wcale nie było to łatwe zadanie. Tworzenie precyzyjnych promptów, negocjowanie wypowiedzi bohaterów, dobór słów oraz dość humorzasta natura ChatGPT wymagały od nas zaangażowania czasu, cierpliwości i czujności.
10
Dzień Dziecka w klasach 1-3
- 37
Dzień Dziecka w klasach 1-3 był pełen radości, emocji i niezapomnianych wrażeń! Uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach z kuchni molekularnej, podczas których doświadczali i odkrywali fascynujące połączenie nauki z kulinariami. Doświadczenia wywoływały zachwyt i mnóstwo pozytywnych emocji.
Dużą atrakcją było również spotkanie z policjantami oraz sympatyczną maskotką wielkopolskiej policji – Pyrkiem. Dzieci miały okazję posłuchać i porozmawiać o bezpieczeństwie, przed zbliżającym się wypoczynkiem letnim.
Po części warsztatowej wszyscy spędzili czas na świeżym powietrzu podczas pikniku. Nie zabrakło wspólnych gier, zabaw ruchowych i integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom wiele pozytywnej energii i dobrej zabawy.
To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechów, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonych chwil. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego święta dzieci, a w szczególności naszej niezastąpionej i zawsze gotowej do pomocy Radzie Raodziców!
Dzień Dziecka klas 4-8
1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy hucznie Dzień Dziecka w klasach 4-8, w połączeniu z przypomnieniem 70 rocznicy ,,czerwca 56''.
Uczniowie wyruszyli do przed Przecławia na pyszną pizzę od państwa Galasińskich. Brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora, a potem udali się nad jezioro, gdzie robili plakaty związane z czerwcem 56. Uczniowie spisali się na medal, bo zrobili ponad 8 km, a energia oraz dobry nastrój ich nie opuszczały.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za sfinansowanie i pomoc w organizacji tego dnia.
Razem możemy więcej!
14
