Klasy siódme w dniach 13-14 czerwca udały się na wycieczkę do Kołobrzegu. Odwiedziły Oceanarium, zwiedziły Muzeum Oręża Polskiego oraz samo miasto.
Piękna pogoda pozwoliła na spędzenie większości czasu na grach i zabawach integracyjnych na plaży.
Zarządzenie nr 199/IX/2025 Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły z dnia 20 stycznia 2025r., w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026 (szczegółowy harmonogram w zakładce Rekrutacja).
Klasy siódme w dniach 13-14 czerwca udały się na wycieczkę do Kołobrzegu. Odwiedziły Oceanarium, zwiedziły Muzeum Oręża Polskiego oraz samo miasto.
Piękna pogoda pozwoliła na spędzenie większości czasu na grach i zabawach integracyjnych na plaży.
11 czerwca klasy siódme udały się do Szamotuł na gry i zabawy integracyjne w ramach obchodów Dnia Dziecka.
Laser Tag, ognisko i poczęstunek zorganizowany przez rodziców pozwolił nam miło spędzić czas.
Dziękujemy!
W słoneczny czwartek, 6 czerwca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Kórnika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Prowentu - dzielnicy Kórnika, gdzie w 1923 urodziła się polska poetka, laureatka Nagrody Nobla - Wisława Szymborska, i gdzie można przysiąść na ławce obok pani Wisławy i słynnego kota z wiersza „Kot w pustym mieszkaniu”.
Po odwiedzinach noblistki wybraliśmy się na spotkanie z Białą Damą czyli do kórnickiego zamku.
Następnie w Kórnickim Arboretum wzięliśmy udział w Zielonej Lekcji, podczas której uczyliśmy się rozpoznawać krajowe gatunki drzew i krzewów. Nie mogło zabraknąć zabaw na placu zabaw usytuowanym w pięknych okolicznościach przyrody arboretum.
Pełen wrażeń rejs statkiem „Anna Maria” po Jeziorze Kórnickim zakończyliśmy w tawernie, gdzie czekał na nas obiad. Kalorie po obiedzie mieliśmy okazję spalić korzystając z obiektów Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu - Oaza Błonie.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy makietę kolejową w Borówcu, czyli fascynujący miniaturowy świat, przedstawiający koleje europejskie poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy.
Do Pamiątkowa wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.
W dniu 25 maja w okolicach Chojna odbyły się XXIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Marszach na Orientację. Otrzymaliśmy właśnie wyniki.
Naszą szkołę w kategorii TD (do lat 13) reprezentowały dwa zespoły. Zespół pierwszy: Ewa Gołąb i Małgorzata Gołąb zajęły 8 miejsce, natomiast zespół drugi: Anna Gołąb, Małgorzata Brzoska, Maria Woźniak zajęły 15 miejsce na 37 zespołów.
Serdeczne gratulacje!
Dnia 7 czerwca klasy 3a i 3b udały się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od wizyty w Zoo Wrocław z Oceanarium i Afrykarium, gdzie obejrzeli zwierzęta z całego świata.
Kolejnym punktem programu był spacer po najstarszej części miasta - Ostrowie Tumskim. Na Starym Rynku uczniowie podziwiali kamienice, szukali krasnali oraz robili pamiątkowe zakupy. Posiłek w McDonald's też był miłą atrakcją dnia.
Zakończeniem wycieczki była wizyta w Kolejkowie. Klasy miały szansę zobaczyć Wrocław w miniaturze na największej makiecie miasta w Polsce. Cała wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.
6 czerwca odbyła się dyskoteka na zakończenie roku szkolnego.
Uczniowie klasy 4a i 4b na zajęciach technicznych systematycznie poznawali i utrwalali przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych intensywnych, ale ciekawych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Po pozytywnym wyniku egzaminu teoretycznego, uczniowie przystąpili do sprawdzianu praktycznego.
Ten ważny sprawdzian odbył się 4 czerwca na boisku szkolnym, które na ten dzień zostało przekształcone w tor przeszkód. Uczniowie musieli go przejechać i pokazać, że jazda na rowerze nie sprawia im problemów. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem.
Gratulujemy czwartoklasistom zdobycia pierwszego prawa jazdy.
4 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzecim wykładzie w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2030.
Wykład „Więzienia i obozy pracy w Wielkopolsce w okresie stalinowskim 1945-1956” poprowadził prof. UAM dr hab. Jan Miłosz.
31 maja nasz chór szkolny miał zaszczyt i ogromną przyjemność wystąpić w Filharmonii Pomorskiej im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy wraz z innymi chórami Programu Śpiewająca Polska regionu kujawsko- pomorskiego i wielkopolski północnej. Koncert nosił tytuł „Witajcie w naszej bajce”.
Nasz chor należy do programu od 2006 roku. Wielokrotnie reprezentował nasz region w koncertach finałowych min. we Wrocławiu, Warszawie, Lusławicach, Kaliszu.
Udzial Wielkoduchów w akcji charytatywnej w Baborówku "BIEGAMY dla Antka".
Zadaniem wolontariuszy było dbanie o bezpieczeństwo zawodników na trasie biegu. Cieszymy się, że byliśmy częścią tej pięknej akcji.
Wtorek (28.05) i środa (29.05) to w naszej szkole dni pełne atrakcji dla dzieci. Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla wszystkich niesamowite niespodzianki. Dla najmłodszych atrakcją były dmuchańce i zjeżdżalnie, starsi korzystali z fotobudki, a wszystkich ucieszyły przygotowane przez rodziców słodkości oraz lody.
TO BYŁY PIĘKNE DNI...
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję, której celem jest uświadamianie młodzieży jak ważne jest posiadanie głosu wyborczego i decydowanie o tym kto nas reprezentuje. W klasie 8 odbyły się zajęcia w czasie, których dowiedzieliśmy się o tym, jakie są najważniejsze instytucje UE i czym się zajmują. Stworzyliśmy plakaty informacyjne dla całej społeczności szkolnej, a klasy 6-7 zaprosiliśmy na prelekcje na temat instytucji UE i zasad głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
29 maja przeprowadziliśmy na terenie szkoły symulację wyborów do Parlamentu Europejskiego, podczas której uczniowie kl. 6-8 mogli oddać głos na poszczególne komitety wyborcze.
MASZ GŁOS. POZWÓL GO USŁYSZEĆ.
W kwietniu Samorząd Uczniowskim przystąpił do konkursu na pozyskanie funduszy na zakup gier planszowych i poduszek siedzisk w ramach realizacji – „Strefy relaksu”. Udało się nam pozyskać pieniądze, które przeznaczyliśmy na realizację tego projektu.
Stworzyliśmy w szkole miejsca dla uczniów, gdzie mogą się: zrelaksować, odprężyć między lekcjami lub po lekcjach, wspólnie spędzić czas, komunikować się ze sobą, rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć pamięć. Miejsce to pomoże w rozwijaniu potrzebnych w dzisiejszych czasach kompetencji społecznych, zainteresowań i talentów uczniów.Strefa relaksu będzie służyć integrowaniu się młodzieży i aktywowaniu do wspólnego działania. A przede wszystkim będzie atrakcyjną alternatywą dla komputera i telefonu.
W trakcie przerw w holu szkoły SU prowadzi udostępnianie gier i poduszek dla chętnych uczniów.
W dniu 28 maja klasy 3a i 3b na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego z Pamiątkowa wybrały się na przystań kajakarską w Pamiątkowie. Wyjście miało na celu promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przybliżyć zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z kajaków. Spotkanie było podzielone na część teoretyczną, praktyczną, sportowo-rywalizacyjną oraz rekreacyjną przy ognisku. Uczniowie naszej Szkoły fantastycznie opanowali umiejętność pływania kajakami, a niektórzy już myślą o czynnym udziale w Uczniowskim Klubie Sportowym.
Budowanie drona z Lego na podstawie filmu to jednak wyzwanie! Przekonała się o tym grupa chłopców z 5a i 6c na zajęciach z robotyki. Na filmowej instrukcji nie wszystko było dokładnie widać. Zmusiło to chłopaków do samodzielnego wymyślania jak połączyć poszczególne elementy. Po wielu dyskusjach i wspieraniu się nawzajem wszystkie drony powstały i zostały zaprogramowane tak, że uruchamiały się dopiero wtedy, gdy się je podnosiło.
Uczennica Laura Jakubowska zajęła I miejsce w konkursie recytacji i prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz utworów Jemu poświęconych i piosence o tematyce religijnej "...Pozostańcie wierni temu dziedzictwu..." w Kaźmierzu, w kategorii piosenki w grupie wiekowej klas I-III.
Filip Lota zajął II miejsce w kategorii recytacji poezji i prozy w grupie wiekowej klas IV-VI.
Serdecznie gratulujemy!
Z radością informujemy o sukcesie uczennic reprezentujących naszą szkołę w IX Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej.
Dziewczęta zajęły następujące miejsca:
-Laura Jakubowska I miejsce w kategorii klas I-IV,
-Anna Gołąb I miejsce w kategorii klas V- VIII,
-Ewa Gołąb wyróżnienie w kategorii klas V-VIII.
Serdecznie gratulujemy!
23 maja uczniowie z klasy 2a i 3a wybrali się na wycieczkę do Sołtysówki w Żernikach, gdzie mimo deszczowej pogody spędzili miłe chwile w otoczeniu pięknej przyrody i licznych zwierzaków.
21 maja w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szamotułach odbyło się uroczyste podsumowanie etapu powiatowego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III "MÓJ ZĘBOWY NIEZBĘDNIK". Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - Oddział Higieny Dzieci, Młodzieży i Promocji Zdrowia we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Runowska (klasa 1a), Bogna Woźniak (klasa 2b) i Zofia Gołąb (klasa 1b).
Z radością informujemy, że Zosia za swoją pracę otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy!
Pielgrzymka dzieci w Białym Tygodniu do Sanktuarium w Szamotułach to już nasza tradycja. Nie mogło być inaczej i w tym roku. 21 maja wybraliśmy się, by uczestniczyć w nowennie i Mszy Świętej. Podejmowaliśmy z radością funkcje liturgiczne i z zachwytem dzieci podziwiały wielkość świątyni.
W autobusie towarzyszył nam ks. proboszcz Andrzej, panie wychowawczynie oraz pani katechetka. Na miejscu czekał na nas ks. Wojciech - proboszcz z Żydowa (większość dzieci z klas trzecich to parafianie właśnie z Żydowa - a pielgrzymka jak co roku była wspólna). Z uśmiechem na twarzy i radością witał nas ks. Marcin Skowron, który przez cały czas naszego pobytu troszczył się o nas i dbał by niczego nam nie brakowało.
Mogliśmy zobaczyć z bliska organy, a pan organista specjalnie dla nas dał mini koncert. Był czas na mały mecz piłki nożnej, ale też na małe słodkości a nawet lody (dziękujemy serdecznie za wszelkie dobro). Można powiedzieć, że było coś dla duszy i coś dla ciała.
Dobrze jest spędzić wspólnie czas nie tylko w murach naszych kościołów czy szkoły.
Powered by aSc EduPage