Strona główna

          • Wspomnienia klas trzecich z zielonej szkoły w Żurawińcu

            Za nami dwa dni pełne przygód, radości i niezapomnianych wrażeń. Podczas pobytu na dwudniowej wycieczce w Żurawińcu zwiedziliśmy mini-skansen w Olandii, poznając historię i kulturę osadnictwa olenderskiego. Dużą atrakcją okazały się także mini zoo i plac zabaw. Wyjątkowym punktem programu była wizyta w Lawendowni, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach lawendowych. Każde dziecko własnoręcznie wykonało pachnące pamiątki, które mogło zabrać do domu. Nasi trzecioklasiści aktywnie uczestniczyli również w programie „Indiańskie Plemiona”, podczas którego brali udział w licznych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również kreatywnych pomysłów – dzieci stworzyły studio urody i tatuażu, gdzie mogły wykazać się swoją wyobraźnią.

          • Turniej siatkówki

            W środę 24 czerwca odbył się turniej siatkówki, w którym wzięli udział przedstawiciele klas siódmych, ósmych i nauczyciele.

            Walka była zacięta i emocjonująca, zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele grali z pełnnym oddaniem.

            Koniecznie musimy to powtórzyć za rok!

            Zapraszamy do fotorelacji.

          • Challenge - warto się ruszać

            W ramach projektu z edukacji zdrowotnej klasy siódme zaprosiły do wspólnej zabawy. W ramach challengu - "Warto się ruszać" między 1 a 12 czerwca należało biegać, jeździć rowerem lub chodzić.

            Do akcji przystąpiły 42 osoby - zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a wyniki były skrzętnie notowane na tablicy w holu szkoły.

            Dla wszystkich uczestników przewidziana była zdrowa przekąska.

            Dziękujemy za Wasz udział!

          • Smacznie, zdrowo i kolorowo

            Kulinarna przygoda 2b dobiegła końca, przez cały tydzień przygotowaywalismy: hot dogi, lody arbuzowe, gofry i lemoniadę. Używając przy tym zdrowych, pełnowartościowych produktów. Smacznie i zdrowo utrwaliliśmy pojęcia: cala, połowa, ćwierć, dzielenie, mnożenie. Poznaliśmy trudne wyrazy jak konserwanty, węglan sodu,ekstrakt i gluten. Utrwaliliśmy poznane rodzaje mąki, mleka, jajek oraz cukry. Myślę, że każdy z tej przygody wynosił coś dla siebie.

          • I Turniej Szamotulskich Debat Oksfordzkich

            W czwartek 18 czerwca nasza szkoła wzięła udział w I Turnieju Szamotulskich Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Bibliotekę Szamotulską pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły - Piotra Michalaka

            Do projektu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Przygotowania do turnieju trwały od dawna - poprzedzone były szkoleniami dla nauczycieli oraz uczniów.

            Naszą szkołę dzielnie reprezentowali siódmoklasiści:

            • Ewa Gołąb
            • Małgorzata Gołąb
            • Oliwier Jarzyna
            • Wojciech Kłosiński
            • Hanna Kostera

            Każda szkoła zmierzyła się z innymi (dobranymi losowo) podczas trzech obowiązkowych debat. Następnie odbyły się pojedynki o I i III miejsce.

            Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy zawalczyć o III miejsce - tym razem nie udało się stanąć na podium, ale IV miejsce jest dla nas szczególne, bo zmierzyliśmy się ze swoimi obawami, pokonaliśmy stres i zdobyliśmy nowe doświadczenie. Z pewnością będziemy kontynuować tę przygodę w przyszłym roku szkolnym.

          • Kuchcikowo - 1a

            Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali w domu ulubione potrawy i umieścili przepisy w klasowej książce kucharskiej. Spośród wszystkich przepisów wylosowaliśmy dwa, a jeden z nich – sałatkę owocową – wykonaliśmy wspólnie w klasie. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!

          • Drugoklasiści w Toruniu

            We wtorek, 9 czerwca, uczniowie klas drugich wyruszyli w niezwykłą podróż do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika, pachnącego piernikami i pełnego fascynujących historii.

            Już od pierwszych chwil na toruńskiej starówce czekały na nas wyjątkowe atrakcje. Podziwialiśmy m.in. słynną Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, spotkaliśmy legendarnego Flisaka i jego żabki, spacerowaliśmy wzdłuż średniowiecznych murów obronnych, a także zatrzymaliśmy się przy pomniku wielkiego astronoma na Rynku Staromiejskim. Zajrzeliśmy też nad Wisłę. Każdy zakątek miasta dzięki ciekawym opowieściom przewodnika pozwalał odkrywać tajemnice dawnych czasów.

            Prawdziwą podróż w kosmos przeżyliśmy podczas seansu w Planetarium. Wśród gwiazd i planet mogliśmy poczuć się jak mali odkrywcy wszechświata.

            Po smacznym obiedzie przyszedł czas na najbardziej aromatyczny punkt programu. W Żywym Muzeum Piernika przenieśliśmy się do śr

          • Turniej piłki nożnej Mini Mundial 2026

            10 czerwca uczestniczyliśmy w turnieju piłki nożnej Mini Mundial 2026.

            Nasza szkoła po wcześniejszym losowaniu wystąpiła jako reprezentacja Brazylii. Nasi piłkarze w meczu o 5 miejsce pokonali Anglię (SP Brodziszewo) 3:1.


            Oprócz turnieju piłkarskiego odbył się konkurs wiedzy z historii mistrzostw świata, w którym to Małgorzata GołąbIgnacy Michalski zajęli 2 miejsce.


            Wszystkim serdecznie gratulujemy.
            Dziękujemy również kibicom, którzy wspaniałe dopingowali nasz zespół.

          • Sukces naszego ucznia w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów!

            W dniach 4–8 czerwca 2026 r. w Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach Klasycznych. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się nasz uczeń Stanisław, który przez pięć dni rywalizował z najlepszymi młodymi szachistami regionu.


            Podczas turnieju rozegrał 9 wymagających partii w tempie 90 minut + 30 sekund na ruch, spędzając przy szachownicy łącznie około 20 godzin. Dzięki konsekwentnej grze wywalczył 4 miejsce.


            Uzyskany wynik daje Stanisławowi awans do ostatniego etapu kwalifikacji do Mistrzostw Polski.
            Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na szachownicy!

          • Wycieczka klas siódmych

            W dniach 8–9 czerwca klasy siódme uczestniczyły w dwudniowej wycieczce na Kaszuby. Był to czas pełen atrakcji, nowych doświadczeń oraz wspólnej integracji.

            Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. najdłuższą deskę świata, dom postawiony na głowie, Dom Sybiraka oraz bunkier Gryfa Pomorskiego. Następnie udaliśmy się na spacer na najwyższe wzniesienie Pomorza – Wieżycę. Po południu pojechaliśmy do Łeby, gdzie po zakwaterowaniu się udaliśmy nad morze, by podziwiać piękny nadmorski krajobraz.

            Drugiego dnia, po krótkim odpoczynku, zwiedzaliśmy Słowiński Park Narodowy. Odwiedziliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce oraz spacerowaliśmy po malowniczych wydmach.

            Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz poznania walorów przyrodniczych i historycznych regionu.

    • Partnerzy

      • Cyfrowa Szkoła WIelkopolska 2030
      • Amazon KIndloteka
      • Laboratoria Przyszłości
      • Instaling
    • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie bierze udział w Projekcie Województwa Wielkopolskiego „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027

        • Instaling

        • Nasza szkoła uczestniczy w programie Instaling.

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • FB szkoły

    • FB Rady Rodziców

    • Tygodniowe menu

      • Niedziela02. 02.
      • Nieczynna
      • Poniedziałek03. 02.
      • Zupa kalafiorowa (1,4,6)

        Indyk z warzywami (1,6)

        Ryż
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • liczba odwiedzin: 1859792
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich
      • ul. Szkolna 13
        64-514 Pamiątkowo
        Poland
      • Grażyna Grec - sekretarz 61 29 144 09
      • Oddziały przedszkolne 61 29 141 55
      • Agnieszka Kownacka
        e-mail: intendent.kownacka@sppamiatkowo.pl
        telefon: 721 740 592
      • AE:PL-39405-31505-ACEGC-20
    • Logowanie