Strona główna
Co słychać za zajęciach robotyki?
Grupa czwartoklasistów, która uczęszcza na zajęcia dodatkowe z robotyki, na nudę nie narzeka.
Zrobiliśmy wielką bitwę do "kulki śnieżne" zrobione z papieru. Zabawa była przednia, ale ... trzeba było to wszystko posprzątać. Z pomocą przyszedł nam zestaw Lego Spike Prime, dzięki któremu zbudowaliśmy i zaprogramowaliśmy robota, który pomógł nam w tych porządkach.
Zaczęliśmy też projektować w programie Tinkercad. Pierwszym naszym zadaniem było zaprojektowanie breloczka do kluczy. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, bo na ekranie wszystko wydaje się być w dobrych proporcjach. Jednak wydruk na drukarce 3D pokazał, że niektóre projekty są za małe, za cienkie i należy nad projektem popracować. Nauka na błędach, nauka przez doświadczenie? Jak najbardziej!
13
RESQL – w naszej szkole
Miło nam Państwa poinformować, że sukcesem zakończyły się nasze starania o uczestnictwo w kolejnym ciekawym przedsięwzięciu: RESQL
RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej stworzony przy pełnym uczestnictwie społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców).
Program wdrażamy do realizacji już od 12 maja 2025 r. Ma on na celu monitorowanie, ograniczanie i zwalczanie przemocy w szkole. Uczniowie za pośrednictwem darmowej aplikacji (dostępnej w sklepach Google Play oraz AppStore) mogą anonimowo zgłaszać szkolnym interwentom o niepokojących sytuacjach, których byli świadkami.
Programem objęci są wszyscy chętni uczniowie z klasy 4-7.
Resql dla użytkowników naszej szkoły jest bezpłatny - koszty ponosi szkoła.
Jak to działa?
Uczniowie instalują na swoim smartfonie aplikację Resql, wpisują kod szkoły (dostępny na tablicy informacyjnej w holu szkolnym – plakat), który jest tylko dla uczniów naszej szkoły.
Będąc świadkami zagrożenia, działań nieetycznych, niekoleżeńskich, anonimowo zgłaszają niebezpieczne sytuacje lub swoje problemy.
Te docierają do Interwentów – w naszej szkole pełnić obowiązki będą:
- wicedyrektor - Iwona Grzesik-Kozyra
- wicedyrektor - Agata Licenowicz
- dyrektor – Lidia Pierzanowska
Interwenci podejmują działania w celu rozpoznania sytuacji, rozwiązania jej – na reakcję mają 2 dni.
Proszę pamiętać, że aplikacja działa w czasie pracy szkoły (interwenci nie pracują w porze wieczornej lub nocnej), więc jeżeli jesteście świadkami sytuacji zagrażającej utracie zdrowia lub życia należy jak najszybciej zgłosić to odpowiednim organom (policji) oraz natychmiast poinformować osoby dorosłe (rodziców, opiekunów, świadków zdarzenia).
Klasy 5 w Warszawie
8 maja uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami wybrali się na dwudniową wycieczkę do stolicy Polski. Pierwszego dnia, podczas długiego spaceru z przewodnikiem, odwiedzili m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto oraz Barbakan. Następnie, korzystając z metra, dotarli na PGE Stadion Narodowy, gdzie zajęli miejsca na trybunach, a nawet zajrzeli do loży prasowej, sali konferencyjnej i szatni zawodników. Wrażenia były niesamowite!
Drugiego dnia piątoklasiści udali się na przechadzkę po Łazienkach Królewskich. Następnie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.
Zmęczeni, ale w doskonałym nastroju wrócili do Pamiątkowa.
4
Wycieczka 6a i 6b
W dniach od 7 do 9 maja uczniowie klasy 6a i 6b wybrali się na zieloną szkołę do Giewartowa. Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu w domkach rozpoczęliśmy zajęcia. Pod okiem instruktorów kształtowaliśmy sprawność fizyczną, siłę, koordynację i współpracę w grupie. Był to niezwykły czas przeznaczony na świetną zabawę, integrację, a także zdobywanie nowych umiejętności. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wyprawa kajakami po jeziorze, zajęcia z kamuflażu, bicie rekordów w układaniu skrzynek, czy zabawy przy ognisku. Braliśmy również udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Mieliśmy do dyspozycji boiska wielofunkcyjne, salon gier i trampoliny.
Na nudę nie było czasu ani miejsca. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.
14
Warsztaty pszczelarskie
44Ile lat ludzkość przeżyłaby bez pszczół? Czy truteń wiedzie przyjemne życie? Jaką datę ważności ma miód?
Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas czwartkowych warsztatów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o historii pszczół, skosztowały miodu, a także samodzielnie wykonały świeczki. Za prelekcję dziękujemy właścicielom siedliska Słoneczny Jar w Karolewie. Było naprawdę miodzio!
4a na Torze Poznań
Uczniowie klasy 4a byli dzisiaj na torze Poznań, by zobaczyć jak wygląda organizacja zawodów samochodowych. Tata uczennicy z kl.4a pan Przemysław Kaźmierczak oprowadził nas po torze wyścigowym, mogliśmy z bliska zobaczyć wyścigi, samochody, porozmawiać z kierowcami.
Nasza klasa waży razem 604 kg, a dziewczyny z 4a są głośniejsze niż Porsche 119dB!
To była niezapomniana przygoda!
1
Rajd pieszy klas 1-3
72Ach, co to był za dzień!
W środę klasy 1-3 udały się na pieszą wycieczkę do „Wesołej Zagrody” w Witoldzinie. Uczniowie dzielnie znieśli kilkukilometrowy spacer, a na jego końcu czekała ich sowita nagroda. Czegóż tam nie było?! Ognisko, piknik, plac zabaw, piaskownica, przejażdżka ciągnikiem, zwierzęta, a przede wszystkim rzadka możliwość spędzenia czasu razem. Kolejna okazja do integracji już w przyszłym roku szkolnym.
Innowacyjna Placówka Oświatowa
Nasza Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający przystąpienie do projektu szkoleniowego „Innowacyjne Narzędzia AI w Edukacji - Praktyczne Zastosowanie Sztucznej Inteligencji w Placówce Oświatowej”, realizowanego w celu rozwoju cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz wdrożenia nowoczesnych technologii AI w proces edukacyjny, przyczyniając się do podniesienia jakości nauczania i rozwoju uczniów.
Nowoczesna pracownia AI
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listy szkół podstawowych, które otrzymają wsparcie polegające na wyposażeniu szkolnych pracowni do nauki zdalnej. Ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) placówki wyposażone zostaną w pracownie AI i zestawy do zdalnego nauczania.
Miło nam poinformować, że również nasza szkoła zostanie wyposażona w ten sprzęt.
Wierszowanie Skrzatów
5 maja w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Wierszowanie Skrzatów”. W tegorocznej edycji uczestnicy prezentowali utwory znanych poetek - Wandy Chotomskiej i Danuty Wawiłow. W wydarzeniu wzięło udział 26 młodych recytatorów, a poziom konkursu był bardzo wysoki.
W odwiedzinach u dzielnych strażaków
44 mają obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pamiątkowie. Dzieci zgłębiały wiedzę na temat pracy strażaków. Miały także okazję przypomnieć sobie w jaki sposób zachować się podczas pożaru. Dużą atrakcją było zwiedzanie wozu strażackiego. Wszystkim Strażakom bardzo dziękujemy za ich służbę i składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka!
„CZY WIESZ, ILE CUKRU JEST W NAPOJACH?”
Pomysł na tę gazetkę narodził się po wykładzie, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele klasy 1 a. Wówczas dietetyczka uświadomiła dzieciom, ile cukru kryje się w pozornie zdrowych jogurtach czy napojach. Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście. Pierwszym etapem było zebranie opakowań po najczęściej spożywanych przez naszych uczniów napojach. Następnie przestudiowaliśmy etykiety i do każdego z woreczków odważyliśmy adekwatną ilość cukru. Wyniki bardzo nas zaskoczyły, a wielu skłoniły do zrewidowania swoich zwyczajów. Reasumując - bezkarnie można pić tylko wodę.
Podsumowanie projektu „Zdrowy kręgosłup w Szkole”
W kwietniu klasy 1-3 wzięły udział w projekcie pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego NovaReh w Mrowinie. W jego ramach w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu ergonomii pozycji i czynności dnia codziennego.
Pod okiem fizjoterapeutów z Centrum Medycznego NovaReh zostały przeprowadzone:
- konsultacje w szkole – 73 dzieci,
- konsultacje w NovaREH - 21 dzieci.
Po badaniu w ocenie specjalistów terapię powinno podjąć 31 uczniów. Rodzice otrzymali wskazówki oraz instrukcje dotyczące dalszego postępowania.
Najczęstsze wykryte wady postawy to:
- płaskostopie,
- asymetria ustawienia łopatek,
- skrócenie kończyny,
- skolioza,
- koślawość kolan lub stawów skokowych.
Gala Finałowa XXII Konkursu Literackiego o Złotą Wronę
W środę 30 kwietnia 2025 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wronki odbyła się uroczysta Gala Finałowa XXII Konkursu Literackiego o Złotą Wronę.
W tym roku temat pracy konkursowej brzmiał: ,,W krainie czarów...”, nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i średnich z całego powiatu.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Aleksandra Adamczak (kl. V B), Ewa Gołąb (kl. VI A) oraz Małgorzata Gołąb (kl. VI A).
Miło nam poinformować, że Ewa Gołąb i Małgorzata Gołąb zdobyły wyróżnienie w kategorii klas IV-VI
Niezmiernie się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów!
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia uczciliśmy 234. rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie. To właśnie ona była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, a Polacy chcieli wydobyć kraj z upadku. Stanowiła też wyraz głębokiego patriotyzmu i umiłowania ojczyzny.
Uczniowie z klasy VII A wraz z wychowawczynią zaprezentowali z tej okazji uroczysty apel.
Wręczono również dyplomy za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.
1
Świetlicowe inspiracje
Poniżej fotorelacja z kreatywności naszych dzieci.
14
Ogólnopolska świetlicowa wymiana pocztówkowa
W tym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ ŚWIETLICOWEJ WYMIANY POCZTÓWKOWEJ. Akcja ta polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów.
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie bierze udział w Projekcie Województwa Wielkopolskiego „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027”
Instaling
Nasza szkoła uczestniczy w programie Instaling.
Godziny dzwonków
Środa 14.05.2025FB szkoły
FB Rady Rodziców
Tygodniowe menu
- Wtorek09. 04.
- brak danych
- Środa10. 04.
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
- liczba odwiedzin: 624988