Strona główna
Klasy 5 w Warszawie
8 maja uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami wybrali się na dwudniową wycieczkę do stolicy Polski. Pierwszego dnia, podczas długiego spaceru z przewodnikiem, odwiedzili m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto oraz Barbakan. Następnie, korzystając z metra, dotarli na PGE Stadion Narodowy, gdzie zajęli miejsca na trybunach, a nawet zajrzeli do loży prasowej, sali konferencyjnej i szatni zawodników. Wrażenia były niesamowite!
Drugiego dnia piątoklasiści udali się na przechadzkę po Łazienkach Królewskich. Następnie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, w którym mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.
Zmęczeni, ale w doskonałym nastroju wrócili do Pamiątkowa.
4
Wycieczka 6a i 6b
W dniach od 7 do 9 maja uczniowie klasy 6a i 6b wybrali się na zieloną szkołę do Giewartowa. Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu w domkach rozpoczęliśmy zajęcia. Pod okiem instruktorów kształtowaliśmy sprawność fizyczną, siłę, koordynację i współpracę w grupie. Był to niezwykły czas przeznaczony na świetną zabawę, integrację, a także zdobywanie nowych umiejętności. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wyprawa kajakami po jeziorze, zajęcia z kamuflażu, bicie rekordów w układaniu skrzynek, czy zabawy przy ognisku. Braliśmy również udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Mieliśmy do dyspozycji boiska wielofunkcyjne, salon gier i trampoliny.
Na nudę nie było czasu ani miejsca. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.
14
Warsztaty pszczelarskie
44Ile lat ludzkość przeżyłaby bez pszczół? Czy truteń wiedzie przyjemne życie? Jaką datę ważności ma miód?
Na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź podczas czwartkowych warsztatów. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o historii pszczół, skosztowały miodu, a także samodzielnie wykonały świeczki. Za prelekcję dziękujemy właścicielom siedliska Słoneczny Jar w Karolewie. Było naprawdę miodzio!
4a na Torze Poznań
Uczniowie klasy 4a byli dzisiaj na torze Poznań, by zobaczyć jak wygląda organizacja zawodów samochodowych. Tata uczennicy z kl.4a pan Przemysław Kaźmierczak oprowadził nas po torze wyścigowym, mogliśmy z bliska zobaczyć wyścigi, samochody, porozmawiać z kierowcami.
Nasza klasa waży razem 604 kg, a dziewczyny z 4a są głośniejsze niż Porsche 119dB!
To była niezapomniana przygoda!
1
Rajd pieszy klas 1-3
72Ach, co to był za dzień!
W środę klasy 1-3 udały się na pieszą wycieczkę do „Wesołej Zagrody” w Witoldzinie. Uczniowie dzielnie znieśli kilkukilometrowy spacer, a na jego końcu czekała ich sowita nagroda. Czegóż tam nie było?! Ognisko, piknik, plac zabaw, piaskownica, przejażdżka ciągnikiem, zwierzęta, a przede wszystkim rzadka możliwość spędzenia czasu razem. Kolejna okazja do integracji już w przyszłym roku szkolnym.
Innowacyjna Placówka Oświatowa
Nasza Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający przystąpienie do projektu szkoleniowego „Innowacyjne Narzędzia AI w Edukacji - Praktyczne Zastosowanie Sztucznej Inteligencji w Placówce Oświatowej”, realizowanego w celu rozwoju cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz wdrożenia nowoczesnych technologii AI w proces edukacyjny, przyczyniając się do podniesienia jakości nauczania i rozwoju uczniów.
Nowoczesna pracownia AI
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listy szkół podstawowych, które otrzymają wsparcie polegające na wyposażeniu szkolnych pracowni do nauki zdalnej. Ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) placówki wyposażone zostaną w pracownie AI i zestawy do zdalnego nauczania.
Miło nam poinformować, że również nasza szkoła zostanie wyposażona w ten sprzęt.
Wierszowanie Skrzatów
5 maja w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Wierszowanie Skrzatów”. W tegorocznej edycji uczestnicy prezentowali utwory znanych poetek - Wandy Chotomskiej i Danuty Wawiłow. W wydarzeniu wzięło udział 26 młodych recytatorów, a poziom konkursu był bardzo wysoki.
W odwiedzinach u dzielnych strażaków
44 mają obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pamiątkowie. Dzieci zgłębiały wiedzę na temat pracy strażaków. Miały także okazję przypomnieć sobie w jaki sposób zachować się podczas pożaru. Dużą atrakcją było zwiedzanie wozu strażackiego. Wszystkim Strażakom bardzo dziękujemy za ich służbę i składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka!
„CZY WIESZ, ILE CUKRU JEST W NAPOJACH?”
Pomysł na tę gazetkę narodził się po wykładzie, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele klasy 1 a. Wówczas dietetyczka uświadomiła dzieciom, ile cukru kryje się w pozornie zdrowych jogurtach czy napojach. Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście. Pierwszym etapem było zebranie opakowań po najczęściej spożywanych przez naszych uczniów napojach. Następnie przestudiowaliśmy etykiety i do każdego z woreczków odważyliśmy adekwatną ilość cukru. Wyniki bardzo nas zaskoczyły, a wielu skłoniły do zrewidowania swoich zwyczajów. Reasumując - bezkarnie można pić tylko wodę.
Podsumowanie projektu „Zdrowy kręgosłup w Szkole”
W kwietniu klasy 1-3 wzięły udział w projekcie pod okiem specjalistów z Centrum Medycznego NovaReh w Mrowinie. W jego ramach w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu ergonomii pozycji i czynności dnia codziennego.
Pod okiem fizjoterapeutów z Centrum Medycznego NovaReh zostały przeprowadzone:
- konsultacje w szkole – 73 dzieci,
- konsultacje w NovaREH - 21 dzieci.
Po badaniu w ocenie specjalistów terapię powinno podjąć 31 uczniów. Rodzice otrzymali wskazówki oraz instrukcje dotyczące dalszego postępowania.
Najczęstsze wykryte wady postawy to:
- płaskostopie,
- asymetria ustawienia łopatek,
- skrócenie kończyny,
- skolioza,
- koślawość kolan lub stawów skokowych.
Gala Finałowa XXII Konkursu Literackiego o Złotą Wronę
W środę 30 kwietnia 2025 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wronki odbyła się uroczysta Gala Finałowa XXII Konkursu Literackiego o Złotą Wronę.
W tym roku temat pracy konkursowej brzmiał: ,,W krainie czarów...”, nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i średnich z całego powiatu.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Aleksandra Adamczak (kl. V B), Ewa Gołąb (kl. VI A) oraz Małgorzata Gołąb (kl. VI A).
Miło nam poinformować, że Ewa Gołąb i Małgorzata Gołąb zdobyły wyróżnienie w kategorii klas IV-VI
Niezmiernie się cieszymy i życzymy dalszych sukcesów!
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia uczciliśmy 234. rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie. To właśnie ona była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, a Polacy chcieli wydobyć kraj z upadku. Stanowiła też wyraz głębokiego patriotyzmu i umiłowania ojczyzny.
Uczniowie z klasy VII A wraz z wychowawczynią zaprezentowali z tej okazji uroczysty apel.
Wręczono również dyplomy za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.
1
Świetlicowe inspiracje
Poniżej fotorelacja z kreatywności naszych dzieci.
14
Ogólnopolska świetlicowa wymiana pocztówkowa
W tym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ ŚWIETLICOWEJ WYMIANY POCZTÓWKOWEJ. Akcja ta polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów.
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030 - fotorelacja z finału projektu
24 kwietnia grupa projektowa Akademia Talentów - Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030 wraz z opiekunem Panią Urszulą Grzędą zaprosiła społeczność szkolną na przedstawienie pt.: Bajka o księciu, który za sprawą Internetu dorobił się debetu”.
16
Cudze chwalicie, swego nie znacie
Aby zadać kłam temu stwierdzeniu, klasa 1 a udała się na podbój Poznania. Poznaliśmy historię Starego Rynku oraz legendę o koziołkach. Historię rogali świętomarcińskich oraz gwary wielkopolskiej przybliżyliśmy w Rogalowym Muzeum Poznania. Odwiedziliśmy również Muzeum Narodowe, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o rodzajach portretów. To była bardzo owocna wyprawa.
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie bierze udział w Projekcie Województwa Wielkopolskiego „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027”
Instaling
Nasza szkoła uczestniczy w programie Instaling.
Godziny dzwonków
Wtorek 13.05.2025FB szkoły
FB Rady Rodziców
Tygodniowe menu
- Wtorek15. 08.
- brak danych
- Środa16. 08.
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
- liczba odwiedzin: 611753